Autobiografisch schrijven, Biografische coaching en BiografieLabs

BiografieConsult
Culemborg

Je kent je eigen levensverhaal als geen ander. En toch valt er vaak nog veel in te ontdekken. Bij BiografieConsult kijk je met nieuwe ogen naar je leven. Door gesprekken, schrijven en delen ontstaan er nieuwe inzichten in een vertrouwd verhaal.

Bij BiografieConsult staat jouw levensverhaal centraal. Door terug te kijken naar concrete ervaringen ontdek je verbanden, patronen en thema’s die je misschien eerder niet zag. Niet om in het verleden te blijven hangen, maar om beter te begrijpen wie je nu bent en wat bij je past.

Je kunt bij mij terecht voor individuele biografische coaching, begeleiding bij het schrijven van je autobiografie en voor het BiografieLab.

In individuele coaching onderzoeken we een vraag die op dit moment in je leven speelt. Door ook naar eerdere ervaringen en belangrijke momenten in je levensloop te kijken, kan een ander perspectief ontstaan.

Wil je je autobiografie schrijven, dan begeleid ik je bij het onderzoeken en beschrijven van je levensverhaal. We kijken niet alleen naar wat er is gebeurd, maar ook naar de betekenis die gebeurtenissen voor jou hebben gekregen. Door stil te staan bij ervaringen, keerpunten en terugkerende thema’s krijgt je verhaal samenhang en diepgang.

In het BiografieLab onderzoek je tijdens losse thematische ochtenden je levensverhaal met eenvoudige schrijfopdrachten. Je schrijft voor jezelf, kijkt terug en legt verbanden. Door ervaringen te delen en naar de verhalen van anderen te luisteren, kun je je eigen verhaal met nieuwe ogen bekijken. Thema’s zijn bijvoorbeeld keuzes, familie, relaties, geld, opvoeding, idealen en zingeving en leren van een crisis.

Of je nu met een actuele vraag komt, je autobiografie wilt schrijven of deelneemt aan een BiografieLab: het vertrekpunt is steeds hetzelfde – jouw eigen levensverhaal.

Over BiografieConsult

Ik ben Josette Jansen, 57 jaar en moeder van twee volwassen dochters. Sinds 2022 werk ik als biografisch coach. Daarnaast coördineer ik Buurtgezinnen. Dertien jaar werkte ik als zelfstandig scriptiebegeleider voor hbo-studenten. In al deze rollen had ik de overtuiging dat het leven zelf onze belangrijkste leerschool is.

In mijn werk als scriptiebegeleider raakte ik gefascineerd door motivatie: wat maakt dat iemand in beweging komt en zijn eigen mogelijkheden gaat benutten? Toen binnen het onderwijs de nadruk steeds meer op criteria en beoordelingen kwam te liggen, groeide mijn verlangen om het leven zelf en het mens-zijn centraal te stellen.

Nooit had ik kunnen bevroeden hoeveel de vierjarige opleiding tot biografisch coach in mijn eigen leven zou betekenen. Ik ben anders naar mijn verleden én mijn huidige leven gaan kijken. Juist onbeduidend lijkende herinneringen bleken een bron van grote inzichten. Ik ontdekte verbanden die ik eerder niet zag en merkte dat deze inzichten praktisch doorwerkten in mijn dagelijkse leven.

Ik heb veel ervaring met schrijven, redigeren en communicatie. Maar mijn belangrijkste instrument als biografisch coach is aandachtig luisteren: aanvoelen waar een vraag iets kan openen, zonder de richting van het antwoord te bepalen. In individuele gesprekken en groepen weet ik ruimte te creëren waarin ook het ‘niet vertelde verhaal’ tevoorschijn kan komen. Ervaringen, herinneringen en inzichten laten zich niet afdwingen, maar kunnen door aandacht en de juiste vraag ineens beschikbaar worden. Zo kunnen nieuwe verbanden zichtbaar worden en kan er beweging ontstaan in hoe je naar jezelf en je leven kijkt.


mevrouwJANSEN

Josette Jansen

Lekdijkstraat 7
4101ZL Culemborg

Lid van beroepsvereniging

Autobiografisch schrijven, Biografische coaching en BiografieLabs